602 50 55 50 Ogólnopolska infolinia handlowa:
Ogólnopolska infolinia techniczna:
( +48 ) 602 50 55 50
( +48 ) 796 702 702

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Dla Państwa wygody przygotowaliśmy zbiór najczęściej zadawanych pytań związanych z wynajęciem auta w Wypożyczalni Samochodów FleetBook.


1. Kto może wynająć samochód?

Każda osoba, która ukończyła 21 lat oraz posiada od co najmniej 1 roku ważne na terytorium Polski prawo jazdy uprawniające do kierowania samochodem. Drugim wymaganym dokumentem jest dowód osobisty lub paszport.


2. Czy można wynająć samochód na firmę?

Wynajem samochodu może odbyć się na firmę. Wówczas wymagane jest przedstawienie xera/skanów dokumentów rejestrowych firmy. Sama umowa wynajmu powinna być podpisana przez osobę do tego uprawnioną/upoważnioną.


3. W jaki sposób można zapłacić za wynajem?

Wynajem samochodu może być opłacony różnymi metodami: kartą debetową/kredytową, przelewem lub gotówką.


4. W jaki sposób można wpłacić depozyt, zwracany po okresie wynajmu?

Depozyt, który jest formą zabezpieczenia transakcji wypożyczenia samochodu, może być wpłacony: przelewem lub gotówką ( forma gotówki akceptowana jest pod warunkiem płatności za wynajem auta każdą inną metodą ). Niemożliwe jest zatem jedynie opłacenie zarówno wynajmu jak i depozytu gotówką.


5. Czy wynajętym samochodem może kierować również inna osoba?

Tak. Wystarczy, że zostanie to zgłoszone w momencie rezerwacji lub odbioru samochodu. Dodatkowy kierowca jest usługą bezpłatną w Wypożyczalni Samochodów FleetBook. Wymogiem jest posiadanie przez tę osobę ważnego na terytorium prawa jazdy uprawniającego do poruszania się autem oraz drugiego dokumentu tożsamości ( dowód osobisty lub paszport ).


6. Czy wypożyczonym samochodem można wyjechać poza granicę Polski?

Tak. Wystarczy, że zostanie to zgłoszone w momencie rezerwacji lub odbioru samochodu, z zastrzeżeniem, iż musi to być terytorium Unii Europejskiej. Wyjazd poza granicę Polski jest usługą dodatkowo płatną ustalaną indywidualnie w zależności od kraju do którego chce udać się Klient.


7. Czym jest dodatkowe ubezpieczenie?

Dodatkowe ubezpieczenie jest to zniesienie udziału własnego w szkodach, które są likwidowane z AutoCasco wypożyczonego samochodu. Standardowo za szkodę powstałą w trakcie wynajmu i rozliczaną w ciężar polisy AutoCasco odpowiada Klient do kwoty udzialu własnego - niezależnie od łącznego kosztu naprawy tej szkody. Doubezpieczenie gwarantuje, iż Klient nie ponosi udziału własnego, a tym samym nie ponosi konsekwencji finansowych, jeśli uszkodzi auto, które będzie potem naprawiane z AutoCasco. 


8. Czy mogę wynająć samochód jeśli nie posiadam polskiego prawa jazdy?

Tak. Możliwy jest również wynajem samochodu posiadając prawo jazdy z innego kraju niż Polska. Są to następujące państwa:  

Albania, Austria, Bahamy, Bahrajn, Białoruś, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Demokratyczna Republika Konga, Estonia, Filipiny, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Gujana, Hiszpania, Holandia, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Korea Południowa, Kuba, Kuwejt, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Maroka, Monako, Mongolia, Niemcy, Niger, Norwegia, Pakistan, Polska, Portugalia, Republika Mołdawii, Republika Środkowej Afryki, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Senegal, Seszele, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina, Urugwaj, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wybrzeże Kości Słoniowej, Zimbabwe.

W przypadku prawa jazdy z USA, Kanady, Australii, polskie prawo oraz firmy ubezpieczeniowe wymagają również posiadania prawa jazdy międzynarodowego.

9. Co w przypadku awarii lub uszkodzenia wynajętego samochodu?

Jeśli wynajęty samochód jest unieruchomiony z powodu awarii, kolizji drogowej lub innego losowego zdarzania, prosimy o natychmiastowy kontakt z naszą Infolinią Techniczną pod numerem ( +48 ) 796 702 702, która jest czynna 24h na dobę. Nasz pracownik pomoże Państwu i przekaże dalsze instrukcje.


10. Jak wygląda wydanie oraz późniejszy zwrot samochodu?

Pracownik Wypożyczalni Samochodów FleetBook przygotuje dla Państwa umowę wraz z regulaminem. Przy przekazaniu auta sporządzi protokół wydania samochodu, na którym zaznaczony zostanie stan techniczny samochodu. Nasze auta są zawsze umyte i zatankowane do pełna. Po podpisaniu wszystkich dokumentów przekazywane są kluczyki wraz z dowodem rejestracyjnym i ważną polisą ubezpieczeniową. Podczas zwrotu samochodu stan auta jest weryfikowany z wcześniej podpisanym protokołem wydania.


11. Czy samochód może być podstawiony na lotnisko lub inne wskazane miejsce?

Tak. Samochód może zostać podstawiony przez naszego kierowcę w miejsce wskazane przez Klienta. Posiada on wówczas przy sobie przenośny terminal płatniczy oraz komplet dokumentów do podpisania. Wszystkie czynności wykonywane są na miejscu bez konieczności stawiania się w naszym biurze.


12. Czy istnieje limit kilometrów który można przejechać?

Nie. Samochodami wynajętymi w Wypożyczalni Samochodów FleetBook można pokonać dowolną ilość kilometrów.


13. W jaki sposób można zarezerwować samochód?

Samochód można zarezerwować poprzez formularz internetowy dostępny na stronie www.FleetBook.pl, telefonicznie pod numerem ( +48 ) 602 50 55 50 lub mailowo na adres biuro@FleetBook.pl 

Strony internetowe Łódź
Ta strona zostawia pliki cookies na Państwa komputerze w celu zbierania statystyk odwiedzin. Można zmienić zasady korzystania z plików cookies przez tę strone w przeglądarce stron WWW.X